Włosopedia

KROK DRUGI - ZABIEGI STYMULUJĄCE

07.10.2017
KROK DRUGI - ZABIEGI STYMULUJĄCE
Kolejnym etapem procedury Methode są zabiegi medyczne, których zadaniem jest pobudzenie procesu naturalnego wzrostu i odbudowy włosa. Skierowane są one do Pacjentów zdiagnozowanych, gdzie nie zachodzi potrzeba implantacji NIDO, mikropigmentacji medycznej lub przeszczepu naturalnych włosów.

Na zabiegi stymulująco – pielęgnacyjne składają się:
  • mezoterapia skóry głowy;
  • karboksyterapia;
  • osocze bogatopłytkowe.
 
MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY
 
Mezoterapia skóry głowy polega na wprowadzeniu substancji czynnych w głębokie warstwy skóry poprzez bezpośrednie wstrzyknięcie aktywnych preparatów, pobudzających proces odnowy kolagenu i elastyny. W przypadku włosów mezoterapia jest stosowana w profilaktyce łysienia, do przywrócenia prawidłowego mikrokrążenia skóry głowy oraz stymulacji wzrostu włosów.

Zabieg ten znajduje szczególne zastosowanie u osób dotkniętych łysieniem androgenowym i plackowatym. Ponadto mezoterapia polecana jest osobom, u których wypadanie włosów nastąpiło na skutek słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży czy innych czynników mechanicznych.
 
Składnik aktywny, preparat „HairCare” zawierający:
- kwas hialuronowy;
- biotynę i cysteinę;
- kompleks aminokwasów, witamin i mikroskładników.
 
Działanie:
- hamuje wypadanie i przyspiesza wzrost nowych włosów;
- przywraca prawidłowe mikrokrążenie w skórze głowy;
- przeciwdziała wypadaniu włosów;
- poprawia strukturę i kondycję włosa.
 
 
KARBOKSYTERAPIA
 
Karboksyterapia jest profesjonalnym i bezbolesnym zabiegiem medycznym, pozwalającym na skuteczne leczenie różnych rodzajów łysienia oraz problemów związanych z nadmiernym wypadaniem włosów.
Zabieg ten polega na podskórnym podaniu dwutlenku węgla, który silnie rozszerza naczynia krwionośne zwiększając tym samym przepływ krwi do obszaru poddanego terapii. Metoda z wykorzystaniem dwutlenku węgla to obecnie jedna z najbardziej popularnych terapii w medycynie oraz kosmetologii. Jest z powodzeniem stosowana zarówno w celach leczniczych, jak i upiększających.
 
Działanie:
- rozszerza naczynia krwionośne;
- pobudza krążenie;
- zwiększa ilość tlenu oraz substancji odżywczych.
 
Terapia dwutlenkiem węgla może być swobodnie łączona z innymi metodami leczenia, które mogą dodatkowo potęgować efekt wzrostu włosów. Karboksyterapia jest jeszcze bardziej efektywna w połączeniu z mezoterapią.
Zarówno terapia dwutlenkiem węgla, jak i mezoterapia jest znana od bardzo dawna i stosowana w wielu dziedzinach medycyny. Jednak połączenie tych dwóch terapii w czasie jednej sesji zabiegowej to zupełnie nowa metoda o szerokim spektrum wskazań, dająca w krótkim czasie spektakularne efekty.
 
 
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE
 
Osocze bogatopłytkowe to innowacyjny zabieg, który od kilku lat zyskuje coraz większą popularność w terapii wypadania włosów. Osocze, zwane także koncentratem bogatopłytkowym, otrzymuje się z krwi pacjenta. Pacjent zostaje poddany znieczuleniu miejscowemu, następnie specjalista pobiera próżniowo krew do probówek, by poddać ją wirowaniu w medycznej wirówce laboratoryjnej. Ów proces ma na celu oddzielenie czerwonych krwinek od osocza oraz jego kilkukrotne zagęszczenie. Odwirowane osocze zostaje następnie poddane działaniu czynnika aktywującego, mającego na celu uwolnienie z płytek ich zawartości. Koncentrat bogatopłytkowy (osocze) zawiera proteiny i czynniki wzrostu, stymulujące większą aktywność mieszków włosowych. Gotową miksturę podaje się podczas zabiegu mezoterapii na skórę głowy, gdzie ostrzyknięte zostają obszary dotknięte największym przerzedzeniem włosów. Uwolnione z płytek czynniki wzrostu pobudzają komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia ze stanu uśpienia do stanu aktywnego, co w efekcie przekłada się na stymulację odrastania włosów.
 
Działanie:
- aktywizuje mieszki włosowe;
- pobudza komórki macierzyste;
- stymuluje proces odrastania włosów.
 
Osocze bogatopłytkowe daje doskonałe rezultaty, po dwóch zabiegach można dostrzec znaczne zagęszczenie włosów oraz poprawę ich kondycji. Nowe włosy są mocniejsze i wyraźnie gęstsze. Na ostateczne rezultaty trzeba poczekać kilkanaście tygodni – proces odrostu trwa ok. 3 miesiące. Terapię osoczem można również łączyć z innymi zabiegami mezoterapii mającymi na celu wzmocnienie włosów za pomocą preparatów pobudzających ich wzrost.