Włosopedia

FAQ

07.10.2017
FAQ
FAQ - NIDO
 
Czy po zabiegu wymagany jest pobytu w szpitalu?

Nie, zabieg wykonywany jest w klinice i po zabiegu pacjent wraca do domu, nie ma konieczności hospitalizacji. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnych zajęć. Należy jedynie ograniczyć większą aktywność i wysiłek fizyczny.

 
Czy implanty włosów można farbować?

Nie, implanty posiadają swój kolor i nie przyjmują barwników zewnętrznych. Można natomiast farbować naturalne włosy.

Czy implanty włosów rosną?
Nie.
 
Czy implanty włosów NIDO wypadają?

Tak, jak naturalne włosy. Roczny ubytek implantów kształtuje się na poziomie około 10-15%. Dlatego co kilka miesięcy rekomendowane są mniejsze zabiegi uzupełniające.

Czy zabieg jest bolesny?

Nie, zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.
 
Czym rożni się implant włosów NIDO od implantów w perukach?

Implant jest to ciało obce wszczepiane do organizmu w celu odtworzenia naturalnej funkcji lub estetyki uszkodzonego organu. Natomiast producenci peruk, tupecików często nadużywają tego słowa sugerując, że ich produkty zawierają implanty. Są to jednak protezy włosów - sztuczne uzupełnienie.

 
Jakie są dostępne długości implantów NIDO?

Implanty NIDO dostępne są w długości około 17 cm – jest to optymalna długość dla uzyskania efektu zagęszczenia, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn oraz późniejszej pielęgnacji.

Jest możliwe uzyskanie naturalnego koloru, jeśli nie mam jednolitego koloru włosów?

Tak, poprzez wymieszanie 2 lub więcej kolorów w celu odtworzenia naturalnego koloru włosów pacjenta.

Kto może wykonywać zabieg implantacji NIDO? 

Zabieg może być przeprowadzany tylko przez profesjonalny, przeszkolony personel lekarski.
 
Jakie są dostępne kolory?

Dostępnych jest 10 podstawowych kolorów, które w zaspokajają potrzebę dopasowania do naturalnego koloru włosów pacjenta.

 
Po jakim czasie implanty NIDO uzyskują swoją maksymalną wytrzymałość na wyrywanie?

Implanty NIDO uzyskują maksymalną wytrzymałość po około 2 miesiącach.

 
Czy zastosowanie implantów NIDO wyklucza inne metody restoracji włosów?

Nie, implanty NIDO mogą być stosowane równocześnie z innymi metodami. Metoda ta może być stosowana samodzielnie lub pomocniczo w celu uzyskania najlepszego efektu dla pacjenta.

Jeśli wcześniej podałem się zabiegowi przeszczepu włosów mogę być zakwalifikowany do zabiegu implantacji włosów NIDO?

Tak, to może być metoda uzupełniająca, która zwiększy ilość włosów na głowie.

Czy implanty włosów mogę myć jak normalne włosy?

Początkowo o implanty należy dbać zgodnie z zaleceniami, a po około 3-4 tygodniach identycznie można myć tak jak włosy naturalne.

 
Czy mogę używać odżywek na moich nowych włosach?

Tak, można dbać o nie jak o naturalne włosy, ale w początkowym okresie około 3-4 tygodni po zabiegu należy dbać o implanty zgodnie z zaleceniami.

Czy będę odczuwał obecność implantów?

Nie, dla pacjenta nie ma różnicy w odczuciu między implantami NIDO, a naturalnymi włosami. 

Czy można się opalać po zabiegu implantacji?

Zaleca się unikanie opalania przez pierwszy tydzień po zabiegu implantacji.

 
 
FAQ - MIKROPIGMENTACJA
 
Jak długo widoczny jest efekt zabiegu mikropigmentacji?

Po wykonaniu zabiegu okres jego trwałości jest różny i ściśle zależny od kilku czynników. To jak długo pigment pozostanie w skórze zależy między innymi od wieku pacjenta, rodzaju skóry, zażywanych leków, trybu życia, wpływu promieni słonecznych. Możemy jednak przyjąć, że barwnik utrzymuje się w naskórku od 2 do 4 lat. Z czasem pigment blednie i efekt zabiegu zanika. Co 2 lata powinno się wykonać zabieg odświeżający.

 
Czy można opalać skórę głowy po zabiegu mikorpigmentacji?

Słońce wpływa na trwałość efektu zabiegu. Zalecamy używanie odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych oraz unikanie nadmiernego wpływu słońca oraz lamp opalających.

 
Czy po zabiegu mikropigmentacji odrosną włosy?

Nie. Poprzez zabieg mikropigmentacji stwarzamy tylko wizualną imitację bardzo krótkich włosów.

 
Czy do zabiegu wykorzystywany jest specjalny sprzęt i pigment?

W klinice Methode stosujemy najwyższej jakości pigmenty dedykowane specjalnie do przeprowadzenia zabiegu mikropigmentacji skóry głowy. Nasze pigmenty posiadają odpowiednie certyfikaty, są bezpieczne dla zdrowia i nie zmieniają koloru na niebieski lub zielony. Wraz z upływem lat pigment stopniowo jaśnieje w kierunku koloru jasno szarego, aż do pełnego zaniku. Do aplikacji pigmentu wykorzystujemy aparaturę oraz igły, które zostały specjalnie dopasowane do pigmentowania delikatnej skóry głowy. Aparatura, której używamy spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny.

 
Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikropigmentacji?

Tak, istnieje szereg przeciwwskazań wpływających na możliwość wykonania zabiegu. Są to przeciwwskazania związane z ogólnym stanem zdrowia oraz kondycją skóry, która będzie poddana zabiegowi. Alkohol, narkotyki, sterydy, leki przeciwzakrzepowe oraz leki rozrzedzające krew negatywnie wpływają na jakość i przebieg zabiegu. Ponadto łuszczyca, wypryski, łojotok, atopowe zapalenie skóry, opryszczka wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu. Wszelkie wątpliwości mogące wpływać na zabieg konsultowane są z kadrą medyczną kliniki Methode.

Czy istnieją ograniczenia wiekowe do wykonania zabiegu mikropigmentacji?
Nie. 
 
Czy po zabiegu mikropigmentacji można uprawiać sport?

Tak. Wielu pacjentów, szczególnie tych, którzy maskowali problemy z łysieniem poprzez systemy włosów, zaczeski, tupeciki zwraca uwagę, że nie muszą myśleć i obawiać się o włosy podczas wszelkiego rodzaju aktywności. Bez problemu uprawiają sport, chodzą na basen.