Methode

 

WŁOSY:

KROK PIERWSZY - DIAGNOSTYKA

Współpraca pacjenta ze specjalistą Methode - lekarzem prowadzącym, rozpoczyna się od kompleksowej diagnostyki konkretnego przypadku medycznego. Następnie zespół ekspertów w skład którego wchodzi: trycholog, endokrynolog, psycholog i dietetyk analizują schorzenie, oceniają jego potencjał oraz planują etapy leczenia.

Po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem, przystępujemy do szczegółowej diagnostyki.

Obrazowe trychologiczne badanie głowy wykonuje się przy schorzeniach skóry głowy i włosów. Podczas badania sprawdzamy stan skóry, włosów, mieszków włosowych i cebulek. Celem badania jest znalezienie przyczyn problemu, określenie typu wypadania włosów i wykluczenie niektórych przyczyn nadmiernego wypadania włosów.

Badania laboratoryjne obejmują pełną morfologię, określamy również poziom hormonów tarczycy, hormonów męskich i żeńskich. Badania genetyczne pozwalają wskazać inne niż choroba, dieta czy styl życia powody wypadania włosów i łysienia. Na tej podstawie zespół specjalistów proponuje dalsze etapy leczenia.

 

KROK DRUGI - ZABIEGI STYMULUJĄCE

Kolejnym etapem Metody Methode są zabiegi medyczne, których zadaniem jest pobudzenie procesu naturalnego wzrostu i odbudowy włosa. Skierowane są one do pacjentów zdiagnozowanych, gdzie nie zachodzi potrzeba implantacji NIDO, mikropigmentacji medycznej lub przeszczepu naturalnych włosów.


Mezoterapia skóry głowy

- hamuje wypadanie i przyspiesza wzrost nowych włosów

- przywraca prawidłowe mikrokrążenie w skórze głowy

- poprawia strukturę i kondycję włosów

 

Zabieg polega na wprowadzeniu substancji czynnych w głębokie warstwy skóry poprzez bezpośrednie wstrzyknięcie aktywnych preparatów, pobudzających proces odnowy kolagenu i elastyny. W przypadku włosów mezoterapia jest stosowana w profilaktyce łysienia, do przywrócenia prawidłowego mikrokrążenia skóry głowy oraz stymulacji wzrostu włosów. 

Zabieg ten znajduje szczególne zastosowanie u osób dotkniętych łysieniem androgenowym i plackowatym. Ponadto mezoterapia polecana jest osobom, u których wypadanie włosów nastąpiło na skutek słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży czy innych czynników mechanicznych.

Składniki aktywne preparatu (kwas hialuronowy, biotyna i cysteinę oraz kompleks aminokwasów, witamin i mikroskładników), hamują wypadanie włosów, przyspieszają wzrost nowych włosów, przywracają prawidłowe mikrokrążenie w skórze głowy oraz poprawiają strukturę i kondycję włosów.

 

Karboksyterapia

- rozszerza naczynia krwionośne

- pobudza krążenie

- zwiększa ilość tlenu oraz substancji odżywczych

 

To profesjonalny i bezbolesny zabieg medyczny, pozwalający na skuteczne leczenie różnych rodzajów łysienia oraz problemów związanych z nadmiernym wypadaniem włosów. Zabieg polega na podskórnym podaniu dwutlenku węgla, który silnie rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając tym samym przepływ krwi do obszaru poddanego terapii. Metoda z wykorzystaniem dwutlenku węgla to obecnie jedna z najbardziej popularnych terapii w medycynie i kosmetologii. 

Terapia dwutlenkiem węgla może być swobodnie łączona z innymi metodami leczenia, które mogą dodatkowo potęgować efekt wzrostu włosów. Karboksyterapia jest jeszcze bardziej efektywna w połączeniu z mezoterapią. Połączenie tych dwóch terapii w czasie jednej sesji zabiegowej to zupełnie nowa metoda o szerokim spektrum wskazań, dająca w krótkim czasie spektakularne efekty.

 

Osocze bogatopłytkowe

- aktywizuje mieszki włosowe

- pobudza komórki macierzyste

- stymuluje proces odrastania włosów

 

To innowacyjny zabieg, który zyskuje coraz większą popularność w terapii wypadania włosów. Osocze, zwane także koncentratem bogatopłytkowym, otrzymuje się z krwi pacjenta. Pacjent zostaje poddany znieczuleniu miejscowemu, następnie specjalista pobiera próżniowo krew do probówek, by poddać ją wirowaniu w medycznej wirówce laboratoryjnej. Proces ma na celu oddzielenie czerwonych krwinek od osocza oraz jego kilkukrotne zagęszczenie. Odwirowane osocze zostaje następnie poddane działaniu czynnika aktywującego, mającego na celu uwolnienie z płytek ich zawartości. Koncentrat bogatopłytkowy (osocze) zawiera proteiny i czynniki wzrostu, stymulujące większą aktywność mieszków włosowych. Gotową substancję podaje się podczas zabiegu mezoterapii na skórę głowy, gdzie ostrzyknięte zostają obszary dotknięte największym przerzedzeniem włosów. Uwolnione z płytek czynniki wzrostu pobudzają komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia ze stanu uśpienia do stanu aktywnego, co w efekcie przekłada się na stymulację odrastania włosów.

Już po dwóch zabiegach osoczem bogatopłytkowym można dostrzec znaczne zagęszczenie włosów oraz poprawę ich kondycji. Nowe włosy są mocniejsze i wyraźnie gęstsze. Na ostateczne rezultaty trzeba poczekać kilkanaście tygodni ponieważ proces odrostu trwa około 3 miesiące. Terapię osoczem można również łączyć z innymi zabiegami mezoterapii mającymi na celu wzmocnienie włosów za pomocą preparatów pobudzających ich wzrost.

 

KROK TRZECI - ZABIEGI INTERWENCYJNE
 
Pacjentom, w przypadku których na etapie diagnostyki zaplanowano zabiegi uzupełniające ubytki proponujemy implanty NIDO - zabieg, który Klinika Methode wprowadziła jako pierwsza w Warszawie, mikropigmentację medyczną lub przeszczep włosów naturalnych.

 

Implantacja włosów NIDO

Zabieg implantacji włosów jest drobnym zabiegiem chirurgicznym. Jest to technika nagradzana przez towarzystwa medyczne z uwagi na bezpieczeństwo i wysoki wskaźnik utrzymywania się w skórze.

Podstawowym materiałem z którego wykonane są implanty NIDO jest bezbarwny politereftalan butylenu poddawany koloryzacji pigmentami nieorganicznymi . Nietoksyczne substancje takie jak węgiel, tlenki żelaza, dwutlenek tytanu, są mieszane w celu uzyskania odpowiedniego koloru włosów. Barwniki dodawane są do polimeru i mieszane z nim. W przeciwieństwie do innych implantów, które pokryte są barwnikami, pigmenty z włosów NIDO nie przedostają się do tkanek. W fabrykach NIDO, przestrzegane są normy czystości stosowane przy produkcji półprzewodników. Implanty NIDO dostępne są w dziesięciu kolorach. Przekrój implantów NIDO jest okrągły, powierzchnia jest błyszcząca i poddawana jest specjalnemu procesowi, aby jak najbardziej przypominały ludzki włos. 

Implanty NIDO w miejscu korzenia, czyli styku ze skórą właściwą i tkanką podskórną, pokryte są tlenkiem srebra i dwutlenkiem krzemu co stanowi ochronę przeciwbakteryjną. Wszystkie materiały użyte do produkcji implantów włosów NIDO cechują się wysoką biozgodnością, co warunkuje ich bezpieczne stosowanie w żywych tkankach. W razie konieczności implanty włosów NIDO mogą być w łatwy sposób całkowicie usunięte ze skóry, bez pozostawienia żadnych części.

Implanty włosów nie są mocowane w skórze na stałe, a czas ich pozostawania w niej różni się u poszczególnych osób. Jest to zależne między innymi od kondycji skóry głowy oraz pielęgnacji po zabiegu. Średnio na rok dochodzi do utraty ok. 10-15% implantów, z tego powodu zalecane są sesje uzupełniające, aby utrzymać żądaną gęstość na stałym poziomie.

Po zabiegu implantacji włosów NIDO odczuwane są minimalne dolegliwości bólowe. W ciągu pierwszych 4-5 dni po zabiegu podczas dotyku miejsca zabiegu może być odczuwany pewien dyskomfort.

  

Mikropigmentacja medyczna

Zabieg nazywany również tatuażem medycznym, polega na aplikacji pigmentu w naskórek głowy. Mikropigmentacja pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu świeżo ogolonej skóry głowy lub w przypadku włosów rzadkich z prześwitami jasnej skóry - optycznego zagęszczenia.

Zabieg mikropigmentacji wykonujemy zarówno u mężczyzn jak i kobiet w przypadku gdy występują:

- łysienie androgenowe;

- łysienie plackowate;

- przerzedzenia włosów;

- blizny po przeszczepie włosów;

- inne blizny na skórze głowy powstałe w wyniku zacięcia, poparzenia, wypadku.

W Klinice Methode wykonując zabieg mikropigmentacji stawiamy sobie za cel naturalność efektu końcowego. Nasi Pacjenci oraz ich otoczenie nie są w stanie dostrzec różnicy, gdzie zaczyna ich naturalne owłosienie, a gdzie stworzona imitacja włosa.

 

Przeszczep naturalnych włosów

Przeszczep jest jedną z metod uzupełniania włosów, polegającą na przeniesieniu mieszków włosowych w miejsca dotknięte łysieniem. Zabieg wykonujemy automatyczną metodą FUE (follicular units extraction), która w odróżnieniu od metody paskowej STRIP nie jest traumatyczna dla pacjenta i nie pozostawia trwałych śladów po zabiegu. Jako jedna z nielicznych klinik w Polsce dysponujemy profesjonalnym urządzeniem SAFER dedykowanym do przeszczepu włosów automatyczną metodą FUE. Zabieg ma na celu odtworzenie owłosienia na skórze głowy lub innych partiach ciała. Włosy przed pobraniem przycina się je do długości 1 mm, a następnie pobiera zazwyczaj z paska skóry potylicznej. Włosy pobierane są specjalną sondą, która zagłębia się w skórę i wydobywa mieszki za pomocą wytworzonego podciśnienia. Na obszar biorczy nakładany jest opatrunek wspomagający gojenie niewielkich ranek powstałych podczas zabiegu. Maksymalnie po tygodniu skóra głowy jest całkowicie zagojona, a na jej powierzchni nie zostają żadne ślady bliznowacenia.

 

Wskazaniem do zabiegu jest:

- łysienie androgenowe u mężczyzn i kobiet;

- łysienie pourazowe;

- łysienie po oparzeniach;

- łysienie po napromienianiu;

- łysienie spowodowane stanami zapalnymi skóry – po ich wyleczeniu;

- blizny pooperacyjne;

- uzupełnienie zabiegów rekonstrukcyjnych skóry owłosionej głowy;

- ubytki owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów i brody;

- ubytki owłosienia okolicy łonowej;rekonstrukcja owłosienia klatki piersiowej

 

Zabieg wykonywany jest przy użyciu urządzenia S.A.F.E.R.

 

TWARZ I CIAŁO:

Klinika Methode poszerza swoją ofertę o zabiegi na twarz i ciało. Dbać o Was będziemy wraz z producentem polskich kosmeceutyków do twarzy marki Cellabic. Pielęgnacja z zastosowaniem tych produktów jest pielęgnacją celowaną i spersonalizowaną. Oznacza to, że każdy wykonywany u nas zabieg będzie specjalnie dopasowany do Waszych potrzeb a dodatkowo będzie można u nas zakupić kosmetyki do pielęgnacji uzupełniającej w domu.

Zabiegi:

  • Zabiegi rewitalizujące na twarz, szyję i dekolt  z wykorzystaniem profesjonalnej linii kosmeceutyków 
  • Mezoterapia  twarzy, szyi i dekoltu
  • Mezoterapia dłoni 
  • Mezoterapia okolic oczu
  • Karboksyterpia połączona z mezoterapią okolic oczu
  • Wampirzy lifting na twarz (osocze bogatopłytkowe)
  • Dogłębne oczyszczanie skóry twarzy z wykorzystaniem technologii Lumi Spa
  • Zabiegi z wykorzystaniem oryginalnego BOTOKSU ® firmy Allergan 
  • Wypełnianie zmarszczek i poprawa owalu twarzy przy zastosowaniu preparatów BELOTERO 

Umów wizytę

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem (am) poinformowany (a), że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest CRNT Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, Aleja Przyjaciół 9/6.